Domovská stránka | Nejčastejší otázky | Kontakty
 
Newsletter
Jestli chcete dostávat e-mailom nejnovější informace
a novinky, zadejte Váš e-mail

Anketa
Ovplyvňujou crashtesty vaše rozhodování při koupe automobilu?
  67%
  33%

Počet hlasů: 15283
Hledat
Značka 
Kategórie 
Hodnocení 
 
Euro NCAP, organizace hodnotící bezpečnost vozidel, představila nový systém hodnocení zaměřený na celkovou bezpečnost aut. Jde o nový přístup k hodnocení bezpečnosti, který bude motivovat výrobce, aby vyráběli komplexně bezpečné automobily.
Euro NCAP dnes uveřejňuje aktualizované výsledky výzkumu dostupnosti ESC v celé Evropské unii. Výzkum ukázal, že nabídka ESC v jednotlivých státech EU se liší...
Euro NCAP s radostí oznamuje, že nyní testuje novou kategorii vozidel, tzv. „pick-upy“, a dnes uveřejňuje výsledky tří jejich zástupců - Nissanu Navara, Isuzu D-MAX/Rodeo a Mitsubishi L200...
Euro NCAP testuje naplno  27. 12. 2007
Euro NCAP dnes uveřejňuje výsledky šesti vozidel: Daihatsu Materia, Mazda 2, Honda Civic, Mercedes Benz třídy C, Renault Laguna a Volvo V70...
Toto vozidlo dosáhlo u Euro NCAP jedněch z nejlepších výsledků co se týče bezpečnosti dětských cestujících...
Domovská stránka  Mini vany  Kia Carens

Kia Carens


Čelní a boční náraz Ochrana chodců Ochrana dětí
Čelní náraz
Ačkoliv nedošlo k přetrhnutí prostoru pro nohy řidiče, byl značně deformovaný a pedál spojky se posunul dozadu o 175 mm, kvůli tomu byla ochrana spodních částí nohou a kotníků hodnocena jako slabá. Tvrdé konstrukce v přístrojové desce představovaly možné nebezpečí pro kolena a stehna řidiče i spolujezdce.

Boční náraz
Na základě reakce figurín získalo vozidlo maximální počet bodů za výkon při zkoušce bočního nárazu a nárazové zkoušce do sloupu. Avšak při bočním nárazu se otevřely dveře řidiče, za což bylo vozidlo penalizováno.

Ochrana dětských cestujících
Airbag spolujezdce se dal deaktivovat, takže na jeho sedadle se mohla použít dětská sedačka orientovaná proti směru jízdy. Avšak informace pro řidiče o stavu airbagu nebyly přiměřené. Výstražný štítek, který měl upozornit na to, aby se sedačka orientovaná proti směru jízdy nepoužívala na sedadle spolujezdce, byl pouze v angličtině a nacházel se jen na jedné straně sluneční clony, takže by nebyl vždy viditelný. Přítomnost upnutí a horních upevnění systému ISOFIX na zadních sedadlech nebyla příslušně vyznačena.

Ochrana chodců
Za ochranu chodcových nohou nezískala přední hrana kapoty ani jeden bod, stejně jako kapota za ochranu hlav dospělých chodců. Nárazník si však vedl lépe a obdržel maximální počet bodů.

Ochrana dětských cestujících

jedenapůlleté dítě
Britax Römer BabySafe ISOFIX Plus
- umístnění
orientace proti směru jízdy
tříleté dítě
Britax-Römer Duo Plus ISOFIX
- umístnění
orientace v směre jízdy


Bezpečnostní vybavení

Předpínače předních bezpečnostních pásů
ano
Omezovače zatažení předních bezpečnostních pásů
ano
Přední airbag řidiče
ano
Přední airbag spolucestujícího
ano
Boční airbagy
ano
Boční hlavové airbagy
ano
Kolenní airbag řidiče
ne
ISOfix přední
ne
ISOfix zadní
ano
 Ochrana:
výborná    adekvátní    dostatečná    slabá    velmi slabá   


Copyright © 2005 CRASHTEST.SK
Source of information: WWW.EURONCAP.COM
počet návštev: 1 378 601 od XI.2005